Elektronika dysku
Logo Western Digital
Plater i głowica dysku
Logo Seagate
Elektronika dysku SSD
Pendrive
Karta pamięci SD
Karta pamięci microSD
Samsung S2 Portable
Mac + dysk przenośny
Toshiba 1.8 cala
WD MyBook,Seagate Free Agent
QNAP,SYNOLOGY
Kadłub dysku 3.5 cala
Clean Room

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Telefonistka
Tel.: +48 600 051 050
Formularz wysyłkowy
e-mail: pomoc@itechlab.pl
Koperta
Odzyskiwanie danych
drogą wysyłkową !
czytaj więcej
Bezpłatna analiza nośnika -- Ekspresowe odzyskiwanie krytycznych danych -- Odzysk i rekonstrukcja macierzy RAID oraz Baz Danych -- Wysoka skuteczność dzięki profesjonalnym narzędziom -- Odzyskiwanie danych ze wszystkich typów dysków -- Naprawy usterek logicznych, elektronicznych, mechanicznych oraz Strefy Serwisowej -- Odzyskiwanie danych z czarnej serii Seagate 7200.11 -- Posiadamy specjalistyczną wiedzę oraz narzędzia gwarantujące wysoką skuteczność odzyskiwania danych -- Odzyskujemy skasowane pliki oraz sformatowane dane -- Gwarantujemy pełną poufność powierzonych nam danych -- Na Państwa życzenie oferujemy usługę zerowania danych - kasując je bezpowrotnie -- Świadczymy usługi dla firm oraz osób prywatnych
START / MICROBLOG / PROTOPLASTA APARATU CYFROWEGO I LEGENDA FOTOGRAFII

MicroBlog

Protoplasta aparatu cyfrowego i legenda fotografii

Reklama Kodaka Firma Eastman Kodak Co, powstała w XIX wieku będąc tym samym najstarszą firmą fotograficzną na świecie. Dzisiejszy przemysł fotograficzny w większości opiera się na jej patentach i rozwiązaniach. Światowi giganci branży informatycznej i telekomunikacyjnej jak choćby Apple, Microsoft czy Samsung korzystają de facto z ich rozwiązań, są także uwikłani w spory prawne z tym związane.

Założyciel firmy George Eastman wprowadził na rynek pierwszy aparat fotograficzny dla amatorów i tym samym wyznaczył standardy fotografii małoobrazkowej. Filmy w rolkach 35 mm, stały się światowym trendem i zapoczątkowały nową erę aparatów osobistych, pozwalając ludziom na całym świecie cieszyć się zdjęciami z wakacji czy spotkań rodzinnych. Historia ta bardzo przypomina zapoczątkowanie ery komputerów PC.

Dzisiejsza fotografia kolorowa to w dużym stopniu zasługa naukowców i inżynierów firmy Kodak. Dzięki sztandarowemu produktowi Kodachrome (kolorowej błony) oraz procesowi jej wywoływania (C-41), Kodak przyczynił się do spopularyzowania fotografii kolorowej na całym swiecie. Jego technologia została użyta nawet przez amerykańskich astronautów w chwili wylądowania na księżycu.

Dziś już mało kto pamięta pierwszy na świecie aparat cyfrowy skonstruowany w zakładach Kodaka. Opracowany w 1975 roku przez inżyniera Stevena Sasson'a, który do jego budowy wykorzystał sensor obrazu CCD (ang. Charge-Coupled Device), amerykańskiej firmy Fairchild Semiconductor. Sensor posiadał rozdzielczość 100 x 100 pikseli.

Aparat Cyfrowy Kodak

Przez cały czas istnienia firmy, Kodak w 90% kontrolował amerykański rynek ale w latach 80' XX wieku w Stanach Zjednoczonych pojawił się japoński konkurent FujiFilm. W 1997 roku FujiFilm kontrolował już 17% rynku amerykańskiego a udział Kodaka spadł do 74,7%. W ciągu jednego roku FujiFilm uzyskało wzrost na poziomie 5%. Amerykańska firma wolno i słabo reagowała na zmiany na rynku, które powoli nabierały tempa. Bagatelizowała fakt, że amerykańscy konsumenci przerzucą się na tańsze produkty konkurencji z Azji. Planem strategicznym Kodaka właściwie od samego początku działalności było kontrolowanie całego przemysłu fotograficznego począwszy od aparatów, klisz, papieru a skończywszy na maszynach drukarskich.

Niestety w skutek złej polityki, między innymi z powodu wstrzymania projektu rozwoju aparatów cyfrowych, a tym samym przekazania całego potencjału w ręce Japończyków, Kodak w 2012 roku ogłosił bankructwo. Firma, która nie odnotowała zysku od 2008 roku, chce obecnie sprzedać część patentów i spróbować odbudować markę, skupiając się na drukarkach do fotografii cyfrowej. Analitycy przewidują jednak, że jeżeli firma podźwignie się z upadku to stanie się jedynie niewielką, niszową działalnością.

Tagi: pierwszy aparat cyfrowy, firma Kodak Powrót

Odzyskiwanie danych
Start
Dyski wewnętrzne 3.5"
Dyski z laptopów (2.5",1.8")
Dyski Solid State Drive (SSD)
Dyski z urządzeń RTV
Dyski USB i eSATA
Macierze dyskowe RAID
KARTY PAMIĘCI
PENDRIVE
Odzyskiwanie plików
Bazy danych
Dokumenty MS Office
Poczta MS Outlook
Projekty CAD,CAM
ZAUFALI NAM
Logo Orlenu Logo Uniwersytet Warszawski
WIARYGODNA FIRMA IT
Sprawdź nas
Logo CEIDG
CERTYFIKATY
Logo Microsoft Certified Profesional
ITechLab - Odzyskiwanie danych - All right reserved