Elektronika dysku
Logo Western Digital
Plater i głowica dysku
Logo Seagate
Elektronika dysku SSD
Pendrive
Karta pamięci SD
Karta pamięci microSD
Samsung S2 Portable
Mac + dysk przenośny
Toshiba 1.8 cala
WD MyBook,Seagate Free Agent
QNAP,SYNOLOGY
Kadłub dysku 3.5 cala
Clean Room

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Telefonistka
Tel.: +48 600 051 050
Formularz wysyłkowy
e-mail: pomoc@itechlab.pl
Koperta
Odzyskiwanie danych
drogą wysyłkową !
czytaj więcej
Bezpłatna analiza nośnika -- Ekspresowe odzyskiwanie krytycznych danych -- Odzysk i rekonstrukcja macierzy RAID oraz Baz Danych -- Wysoka skuteczność dzięki profesjonalnym narzędziom -- Odzyskiwanie danych ze wszystkich typów dysków -- Naprawy usterek logicznych, elektronicznych, mechanicznych oraz Strefy Serwisowej -- Odzyskiwanie danych z czarnej serii Seagate 7200.11 -- Posiadamy specjalistyczną wiedzę oraz narzędzia gwarantujące wysoką skuteczność odzyskiwania danych -- Odzyskujemy skasowane pliki oraz sformatowane dane -- Gwarantujemy pełną poufność powierzonych nam danych -- Na Państwa życzenie oferujemy usługę zerowania danych - kasując je bezpowrotnie -- Świadczymy usługi dla firm oraz osób prywatnych
START / MICROBLOG / KASOWANIE, ZEROWANIE, BEZPIECZNE USUWANIE DANYCH

MicroBlog

Bezpieczne usuwanie danych (zerowanie)

W czasach ogromnego postępu w technice cyfrowej oraz powszechnego dostępu do informacji, co raz więcej uwagi zwraca się na bezpieczeństwo prywatnych oraz firmowych danych, przechowywanych w urządzeniach pamięci masowej. Co raz częściej mamy do czynienia z nieautoryzowanym dostępem do poufnych informacji.

Są to spotykane obecnie włamania do systemów informatycznych ale także nie przestrzeganie elementarnych procedur bezpieczeństwa danych, takich jak np. utylizacja, wymiana czy sprzedaż elektronicznych nośników danych bez ich wcześniejszej kontroli. Firmy z branży odzyskiwania danych posiadają wiedzę oraz narzędzia, umożliwiające pełną analizę nośnika, pod katem możliwości odzyskania z niego danych.

Dzięki doświadczeniu oraz wiedzy, potrafią całkowicie i nieodwracalnie usunąć dane a tym samym przygotować nośnik. Profesjonalne usunięcie danych, zapewnia brak dostępu do nich nawet przez podmioty specjalizujące się w odzyskiwaniu danych. Możemy wyróżnić kilka okoliczności, kiedy w szczególności warto zadbać o permanetne usunięcie informacji z nośnika.

Istnieją dwie metody nieodwracalnego usuwania danych w zależności czy nośnik ma być używany w przyszlości :

Na rynku oprogramowania istnieje szereg narzędzi dedykowanych dla tzw. trendu security erase. Programy tego typu posiadają wbudowane algorytmy nieodwracalnego niszczenia informacji, gdzie dane stają się nieczytelne lub całkowicie nadpisane. Należą do nich m.in Freeraser, Active@Kill Disk, Disk Wipe, HDD Low level format.

Program HDD Low Level Format Tool to dedykowane, intuicyjne w obsłudze i bezpłatne narzędzie, rozwijane przez grupę HDDGuru. Przeznaczone dla systemu MS Windows. Umożliwia proste, szybkie ale skuteczne wyzerowanie dysku fizycznego lub pamięci flash. Należy pamiętać, że tego typu oprogramowanie nie jest przeznaczone do kasowania dysków logicznych (partycji z systemem plików).

Jeżeli zamierzamy wyzerować dysk fizyczny, na którym mamy zainstalowany MS Windows, taki dysk należy podłączyć do komputera jako drugi, tak aby nie uruchamiał się z niego system operacyjny. Dysk z którego uruchomił się system operacyjny jest naturalnie przez niego blokowany.

Za pomocą tego programu, możemy także bezpośrednio przejść do konsoli zarządzania dyskami systemu MS Windows. Funkcje i cechy konsoli zostały opisane w odrębnym artykule.

HDD LLF Tool

Z narzędzi do zastosowań bardziej profesjonalnych, wyposażonych w funkcję zerowania nośników jest np. program Victoria autorstwa Sergieja Kazanskija. Program jest bezpłatny i dostępny dla systemu MS Windows oraz MS DOS. Sprawdzoną wersję dla MS Windows, można pobrać z naszego serwera. Program umożliwia zerowanie wybranych sektorów na dysku. Tym samym możemy trwale usunąć tylko wybrany przez nas obszar dysku. Jego kluczowe funkcje opisane są w oddzielnym artykule.

Tagi: bezpieczne usuwanie danych, zerowanie danych, kasowanie danych Powrót

Odzyskiwanie danych
Start
Dyski wewnętrzne 3.5"
Dyski z laptopów (2.5",1.8")
Dyski Solid State Drive (SSD)
Dyski z urządzeń RTV
Dyski USB i eSATA
Macierze dyskowe RAID
KARTY PAMIĘCI
PENDRIVE
Odzyskiwanie plików
Bazy danych
Dokumenty MS Office
Poczta MS Outlook
Projekty CAD,CAM
ZAUFALI NAM
Logo Orlenu Logo Uniwersytet Warszawski
WIARYGODNA FIRMA IT
Sprawdź nas
Logo CEIDG
CERTYFIKATY
Logo Microsoft Certified Profesional
ITechLab - Odzyskiwanie danych - All right reserved