Elektronika dysku
Logo Western Digital
Plater i głowica dysku
Logo Seagate
Elektronika dysku SSD
Pendrive
Karta pamięci SD
Karta pamięci microSD
Samsung S2 Portable
Mac + dysk przenośny
Toshiba 1.8 cala
WD MyBook,Seagate Free Agent
QNAP,SYNOLOGY
Kadłub dysku 3.5 cala
Clean Room

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Telefonistka
Tel.: +48 600 051 050
Formularz wysyłkowy
e-mail: pomoc@itechlab.pl
Koperta
Odzyskiwanie danych
drogą wysyłkową !
czytaj więcej
Bezpłatna analiza nośnika -- Ekspresowe odzyskiwanie krytycznych danych -- Odzysk i rekonstrukcja macierzy RAID oraz Baz Danych -- Wysoka skuteczność dzięki profesjonalnym narzędziom -- Odzyskiwanie danych ze wszystkich typów dysków -- Naprawy usterek logicznych, elektronicznych, mechanicznych oraz Strefy Serwisowej -- Odzyskiwanie danych z czarnej serii Seagate 7200.11 -- Posiadamy specjalistyczną wiedzę oraz narzędzia gwarantujące wysoką skuteczność odzyskiwania danych -- Odzyskujemy skasowane pliki oraz sformatowane dane -- Gwarantujemy pełną poufność powierzonych nam danych -- Na Państwa życzenie oferujemy usługę zerowania danych - kasując je bezpowrotnie -- Świadczymy usługi dla firm oraz osób prywatnych
START / MICROBLOG / JAK ZAKTUALIZOWAĆ FIRMWARE W DYSKU SEAGATE - CZ.3 (WYBÓR FIRMWARE'U I PROCES AKTUALIZACJI)

MicroBlog

Jak zaktualizować firmware w dysku Seagate - Cz.3
(Wybór firmware'u oraz proces aktualizacji)

Jeżeli wiemy już jaki model dysku posiadamy, że w jego przypadku wymagana jest aktualizacja firmware, pozostaje nam wyszukanie jego odpowiedniej wersji i jej zaktualizowanie.

Możemy tutaj posłużyć się wspomnianym w części drugiej narzędziem Download finder (film poglądowy), który zweryfikuje czy w naszym urządzeniu wymagana jest aktualizacja oraz pozwoli nam ją pobrać.

Ponadto na stronie Firmware Updates for Seagate Products możemy wyszukać samodzielnie plik aktualizujący. Wybierając rodzinę a następnie model dysku. Przykład tabeli poniżej.

Tabela FW

Seagate udostępnia dwie metody aktualizacji oprogramowania układowego. Najprostsza wersja wykorzystuje plik wykonywalny exe, druga natomiast plik obrazu przeznaczony do nagrania na płycie CD. Pliki zawierają w sobie jednocześnie narzędzie aktualizujące oraz mikrokod przeznaczony dla konkretnych modeli dysków. Lista dysków wymagających aktualizacji przedstawiona jest w części drugiej.

Producent zaleca wykonanie kopii bezpieczeństwa dysku przed jego aktualizacją oraz podłączenie urządzenia do standardowego kontrolera płyty głównej np. firmy Intel lub kontrolera na karcie PCI np. firmy Promise SATA150-TX2. Nie należy przeprowadzać aktualizacji firmware'u na dysku, który podłączony jest przez port USB. Dla pewności powinno się także odłączyć od komputera wszystkie zewnętrzne dyski. W przypadku trybu okienkowego, należy zamknąć także wszystkie inne aplikacje.

Aktualizacja firmware'u dysku w systemie MS Windows

[Plik exe np. "barracuda12-ALL-CC49.exe" dla serii 7200.12]

Po uruchomieniu pliku wykonywalnego, program poinformuje nas jaki dysk obsługuje oraz jaką wersję mikrokodu. Kiedy zapoznanamy się z licencją oraz dalej z procedurą, komputer uruchomi się w trybie tekstowym linuksa z informacją Seagate Loading. Następnie program SeaTools Express wykryje dysk i sam dokona aktualizacji mikrokodu. W trakcie procesu aktualizacji nie wolno wyłączać komputera.

Exe MS Windows

Tryb Linuks

Weryfikacji nowej wersji firmware możemy dokonać dowolnym narzędziem opisanym w części pierwszej artykułu.

Aktualizacja firmware'u dysku w trybie tekstowym (PC i Mac)

[Plik iso np. "mooseDT-SD1A-2D-8-16-32MB.iso" dla serii 7200.11]

Aktualizacja oprogramowania układowego dla dysku z firmwarem Apple'a, korzysta z tych samych narzędzi jak w przypadku komputera klasy PC. Jedynym warunkiem o którym informuje producent dysków jest posiadanie komputera firmy Apple z procesorem Intel.

Po nagraniu obrazu na płytę CD (instrukcja), należy uruchomić z niej komputer (ustawienia BIOS'u).

Kiedy zapoznamy się już z licencją, wciskamy klawisz F10 lub ESC i przechodzimy do okna wyboru dysku. Przy wyborze dysku należy pamiętać, że dla każdego z nich jest inny firmware. W trakcie procesu aktualizacji nie wolno wyłączać komputera. Po pozytywnym zapisaniu mikrokodu należy wykonać twardy reset dysku (wyłączyć komputer lub dysk). W celu sprawdzenia czy wersja firmware'u zmieniła się na nowszy, możemy ponownie uruchomić komputer z płyty i wybrać opcję SCAN ATA.

ISO Free Dos

W osobnym artykule opisujemy proces weryfikacji oraz aktualizacji oprogramowania układowego dysków Seagate, w stacjach roboczych, serwerach oraz macierzach RAID, firm IBM, Dell oraz Hewlett-Packard.

Tagi: aktualizacja firmware seagate, seagate czarna seria, seagate 7200.11, PC, Apple Powrót

Odzyskiwanie danych
Start
Dyski wewnętrzne 3.5"
Dyski z laptopów (2.5",1.8")
Dyski Solid State Drive (SSD)
Dyski z urządzeń RTV
Dyski USB i eSATA
Macierze dyskowe RAID
KARTY PAMIĘCI
PENDRIVE
Odzyskiwanie plików
Bazy danych
Dokumenty MS Office
Poczta MS Outlook
Projekty CAD,CAM
ZAUFALI NAM
Logo Orlenu Logo Uniwersytet Warszawski
WIARYGODNA FIRMA IT
Sprawdź nas
Logo CEIDG
CERTYFIKATY
Logo Microsoft Certified Profesional
ITechLab - Odzyskiwanie danych - All right reserved