Elektronika dysku
Logo Western Digital
Plater i głowica dysku
Logo Seagate
Elektronika dysku SSD
Pendrive
Karta pamięci SD
Karta pamięci microSD
Samsung S2 Portable
Mac + dysk przenośny
Toshiba 1.8 cala
WD MyBook,Seagate Free Agent
QNAP,SYNOLOGY
Kadłub dysku 3.5 cala
Clean Room

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Telefonistka
Tel.: +48 600 051 050
Formularz wysyłkowy
e-mail: pomoc@itechlab.pl
Koperta
Odzyskiwanie danych
drogą wysyłkową !
czytaj więcej
Bezpłatna analiza nośnika -- Ekspresowe odzyskiwanie krytycznych danych -- Odzysk i rekonstrukcja macierzy RAID oraz Baz Danych -- Wysoka skuteczność dzięki profesjonalnym narzędziom -- Odzyskiwanie danych ze wszystkich typów dysków -- Naprawy usterek logicznych, elektronicznych, mechanicznych oraz Strefy Serwisowej -- Odzyskiwanie danych z czarnej serii Seagate 7200.11 -- Posiadamy specjalistyczną wiedzę oraz narzędzia gwarantujące wysoką skuteczność odzyskiwania danych -- Odzyskujemy skasowane pliki oraz sformatowane dane -- Gwarantujemy pełną poufność powierzonych nam danych -- Na Państwa życzenie oferujemy usługę zerowania danych - kasując je bezpowrotnie -- Świadczymy usługi dla firm oraz osób prywatnych
START / MICROBLOG / JAK ZAKTUALIZOWAĆ FIRMWARE W DYSKU SEAGATE - CZ.1 (IDENTYFIKACJA DYSKU)

MicroBlog

Jak zaktualizować firmware w dysku Seagate - Cz.1 (Identyfikacja dysku)

Pierwszym pytaniem na jakie musimy sobie odpowiedzieć przed aktualizacją firmware'u jest jaki model dysku posiadamy. Dostęp do etykiety napędu Seagate zapewnia nam wszystkie niezbędne informacje.

Etykieta dysku

Co zrobić kiedy nie mamy dostępu do etykiety dysku ?

W przypadku kiedy dysk twardy z jakiś przyczyn:

można zidentyfikować go uruchamiając menedżera urządzeń w systemie operacyjnym komputera i wyszukać nośnik na liście dysków. W osobnym artykule opisane są metody jego użycia dla różnych systemów operacyjnych.

Producent dysków udostępnił także własne narzędzie ułatwiające identyfikacje dysku w przypadku braku dostępu do jego etykiety. Jest to program DriveDetect dla MS Windows, który wymaga instalacji. Aplikacja informuje nas o modelu, numerze seryjnym oraz rewizji firmware'u dysku, który został wykryty. Program posiada także wbudowany mechanizm wyszukiwania aktualnego oprogramowania fabrycznego. Konieczne jest w tym przypadku połączenie z internetem. Użycie programu DriveDetect jest zalecaną metodą identyfikacji pamięci masowej przez firmę Seagate.

Okno DriveDetect

Kolejną metodą na sprawdzenie jaki dysk posiadamy oraz czy kwalifikuje się on do aktualizacji firmware'u jest narzędzie SeaTools dla MS Windows. Jest to znane od lat i popularne narzędzie producenta dysków. Dzięki niemu poza standardowymi opcjami weryfikacji nośnika pod kątem błędów możemy także go zidentyfikować. Pełny opis instalacji i wykorzystania programu mogą pobrać Państwo w postaci pliku PDF SeaTools for Windows oraz SeaTools for DOS.

Okno SeaTools

Ciekawym narzędziem, które oferuje firma Seagate jest także USB Drive List utility. Dzięki tej aplikacji także możemy uzyskać potrzebne nam dane do ewentualnej aktualizacji firmware'u. Dedykowany jest on dla dysków przenośnych, zamkniętych w obudowie i wykorzystujących interfejs USB. Program pozwala także sprawdzić czy istnieje nowa wersja firmware'u dla dysku.

Okno USB Drive List utility

W przypadku dysków przenośnych Seagate z serii GoFlex lub Free Agent, istnieje możliwość odczytania numeru produktu z opakowania lub obudowy urządzenia (S/N i P/N) i na jego podstawie zweryfikowania modelu dysku lub bezpośrednio najnowszej wersji firmware'u.

Jak sprawdzić dysk w urządzeniu multimedialnym (dekoder, nagrywarka, rejestrator video) ?

Jeżeli producent w specyfikacji urządzenia nie podaje pełnej informacji o wykorzystanym dysku a oprogramowanie nie posiada możliwości ich wyświetlenia, pozostaje otwarcie urządzenia. Wskazówki dotyczące otwierania i wymiany dysków w urządzeniach multimedialnych na przykładzie SKY+ Box znajdą Państwo w filmie instruktażowym.

Czy mój dysk wymaga aktualizacji firmware ?

Jeżeli posiadają już Państwo informacje o modelu dysku, który chcecie zweryfikować zapraszamy do drugiej częsci artykułu w którym opisujemy jak sprawdzić czy dysk należy do czarnej serii Seagate.

Tagi: aktualizacja firmware seagate, seagate czarna seria, seagate 7200.11 Powrót

Odzyskiwanie danych
Start
Dyski wewnętrzne 3.5"
Dyski z laptopów (2.5",1.8")
Dyski Solid State Drive (SSD)
Dyski z urządzeń RTV
Dyski USB i eSATA
Macierze dyskowe RAID
KARTY PAMIĘCI
PENDRIVE
Odzyskiwanie plików
Bazy danych
Dokumenty MS Office
Poczta MS Outlook
Projekty CAD,CAM
ZAUFALI NAM
Logo Orlenu Logo Uniwersytet Warszawski
WIARYGODNA FIRMA IT
Sprawdź nas
Logo CEIDG
CERTYFIKATY
Logo Microsoft Certified Profesional
ITechLab - Odzyskiwanie danych - All right reserved