Elektronika dysku
Logo Western Digital
Plater i głowica dysku
Logo Seagate
Elektronika dysku SSD
Pendrive
Karta pamięci SD
Karta pamięci microSD
Samsung S2 Portable
Mac + dysk przenośny
Toshiba 1.8 cala
WD MyBook,Seagate Free Agent
QNAP,SYNOLOGY
Kadłub dysku 3.5 cala
Clean Room

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Telefonistka
Tel.: +48 600 051 050
Formularz wysyłkowy
e-mail: pomoc@itechlab.pl
Koperta
Odzyskiwanie danych
drogą wysyłkową !
czytaj więcej
Bezpłatna analiza nośnika -- Ekspresowe odzyskiwanie krytycznych danych -- Odzysk i rekonstrukcja macierzy RAID oraz Baz Danych -- Wysoka skuteczność dzięki profesjonalnym narzędziom -- Odzyskiwanie danych ze wszystkich typów dysków -- Naprawy usterek logicznych, elektronicznych, mechanicznych oraz Strefy Serwisowej -- Odzyskiwanie danych z czarnej serii Seagate 7200.11 -- Posiadamy specjalistyczną wiedzę oraz narzędzia gwarantujące wysoką skuteczność odzyskiwania danych -- Odzyskujemy skasowane pliki oraz sformatowane dane -- Gwarantujemy pełną poufność powierzonych nam danych -- Na Państwa życzenie oferujemy usługę zerowania danych - kasując je bezpowrotnie -- Świadczymy usługi dla firm oraz osób prywatnych
START / MICROBLOG / INFORMACJA OD SEAGATE DOTYCZĄCA FIRMWARE'U W DYSKACH 7200.11

MicroBlog

Informacja od Seagate dotycząca firmware'u w dyskach 7200.11

W swojej bazie pomocy technicznej koncern Seagate oferuje aktualizacje firmware'u dla wielu dysków, które na skutek pewnej usterki nagle przestawały działać. Ponadto producent wymienia konkretne modele z serii Barracuda 7200.11, Barracuda ES.2, SV35 i DiamondMax 22, których problem ten dotyczy.

Wadliwe są napędy ST3500320AS, ST3640330AS, ST3750330AS i ST31000340AS z serii Barracuda 7200.11 wyposażone w firmware w wersjach SD15, SD16, SD17, SD18, SD19 oraz AD14. W tym wypadku Seagate zaleca aktualizację do wersji SD1A. Zdaniem producenta wszystkie pozostałe modele linii Barracuda 7200.11 okazują się wadliwe jedynie w sytuacji, gdy nie pracują z "firmware'em w wersji CC lub LC". Odpowiednia poprawka dla tego typu przypadków jest już w trakcie przygotowań.

Także aktualizacja przeznaczona dla dysków z serii Barracuda ES.2, które wykazują usterki niezależnie od używanego firmware'u, ma obecnie status In Validation i ukaże się nieco później. Za to jest już poprawka dla dysków DiamondMax 22, którą należy wgrać w sytuacji, gdy używany napęd korzysta z firmware'u w wersji MX15 lub nowszej. Natomiast dla dysków SV35 nie przygotowano jeszcze odpowiedniej aktualizacji.

Tymczasem z kręgów firmy dochodzą informacje, że wbrew temu, co napisano w bazie pomocy technicznej, nie wszystkie rzekomo wadliwe napędy wymagają aktualizacji firmware'u. Okazuje się, że aby dany napęd można było w ogóle uznać za podatny na awarie, muszą być spełnione trzy bliżej nieokreślone warunki. Tak więc liczba faktycznie wadliwych urządzeń może się okazać dużo niższa. Niebawem ma się ukazać szczegółowe wyjaśnienie w tej sprawie.

Jeśli nie mamy pewności, czy nasz dysk wymaga aktualizacji firmware'u, najlepiej jest skontaktować się z producentem drogą elektroniczną. Pisząc na adres serwisu pomocy technicznej firmy Seagate (discsupport@seagate.com), należy podać numer modelu i serii oraz wersję używanego firmware'u. Jednak z uwagi na duże zainteresowanie problemem czas oczekiwania na odpowiedź może się nieco wydłużyć. Oblężenie przeżywa również baza pomocy technicznej producenta i w tej chwili jest czasowo niedostępna. Aby w ogóle dostać się na stronę pobierania firmware'u, w polu wyboru języka, które znajduje się w prawym górnym rogu bazy pomocy, należy zawsze wybierać opcję English.

Warto ponadto zauważyć, że udostępnione już aktualizacje firmware'u wykorzystują specjalny program do wgrywania oprogramowania do pamięci nieulotnej dysków. Niestety, jak sprawdziliśmy, próba zaktualizowania dysku twardego ST31000340AS podłączonego do kontrolera SATA na płycie głównej Asus M3N-H/HDMI, nie powiodła się. Okazuje się, że program aktualizujący nie obsługuje wszystkich popularnych kontrolerów dysków zintegrowanych z nowoczesnymi chipsetami. Przekazaliśmy nasze spostrzeżenia firmie Seagate i jej dział pomocy technicznej obiecał opublikować poprawioną wersję narzędzi do aktualizacji firmware'ów.

Źródło: heise online

Tagi: firmware seagate, seagate 7200.11, DiamondMax 22 Powrót

Odzyskiwanie danych
Start
Dyski wewnętrzne 3.5"
Dyski z laptopów (2.5",1.8")
Dyski Solid State Drive (SSD)
Dyski z urządzeń RTV
Dyski USB i eSATA
Macierze dyskowe RAID
KARTY PAMIĘCI
PENDRIVE
Odzyskiwanie plików
Bazy danych
Dokumenty MS Office
Poczta MS Outlook
Projekty CAD,CAM
ZAUFALI NAM
Logo Orlenu Logo Uniwersytet Warszawski
WIARYGODNA FIRMA IT
Sprawdź nas
Logo CEIDG
CERTYFIKATY
Logo Microsoft Certified Profesional
ITechLab - Odzyskiwanie danych - All right reserved